Czasem w życiu bywa i tak, że posiadany majątek musimy podzielić. Tym przypadkiem jest rozpad małżeństwa, podczas którego powstaje wspólność majątkowa. W takim przypadku warto skorzystać z usług, jakie oferuje Lokum Wyceny – podział majątku Warszawa

 

Czym jest majątek osobisty, a kiedy mówimy o majątku wspólnym? Na czym polega podział majątku i z czyjej pomocy skorzystać? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak prawidłowo podzielić majątek po rozwodzie. 

 

podział majątku warszawa - po rozwodzie

 

Na czym polega podział majątku po rozwodzie?

Do rozdziału majątku po rozwodzie dochodzi w przypadku, gdy małżonkowie nie podpisali intercyzy, która ma zapewnić niezależność finansową każdego z nich. Podział majątku po ustaniu małżeństwa obejmuje majątek wspólny, jednakże możliwe jest żądanie zwrotu wydatków z majątku osobistego na majątek wspólny. 

Majątkiem wspólnym małżonków nazywamy wszystkie przedmioty majątkowe nabyte w trakcie trwania małżeństwa – m.in. są to: 

  • wynagrodzenie za pracę,
  • dochody z majątku osobistego jak i wspólnego,
  • środki pieniężne zgromadzone na rachunku.

Przed podziałem majątku, należy ustanowić rozdzielność majątkową (co dzieje się wraz z orzeczeniem rozwodu przez sąd), a następnie złożyć wniosek, w którym należy wskazać ustanie wspólnoty małżeńskiej, a także opisać majątek podlegający podziałowi. Podczas podziału największym zgrzytem stają się nieruchomości. Co wtedy? Teoretyczną opcją jest zrzeknięcie się jednej ze stron praw do mieszkania, jednak taka sytuacja rzadko ma miejsce. 

 

Podział majątku Warszawa – do kogo się udać?

Rozwód to często sytuacja, w której nie chcemy dyskutować z małżonkiem, a tym bardziej sprzeczać się z nim o podział majątku. Warto udać się do specjalisty, który rozstrzygnie wartość majątku oraz ustali jego właściwy podział. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach rozwodowych, a także udać się do rzeczoznawcy majątkowego, który rzetelnie i bezstronnie oszacuje majątek podlegający podziałowi.

 

podział majątku warszawa

 

Czy podział majątku jest konieczny?

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy nie trzeba będzie dokonywać podziału majątku po rozwodzie i odpowiedź oczywiście automatycznie nasuwa się do naszych myśli. Intercyza – to najprostszy sposób na uniknięcie podziału majątku. Podczas trwania małżeństwa zabezpieczane są interesy obu małżonków, dzięki czemu po ustaniu więzi małżeńskiej każde z nich idzie w swoją stronę ze swoim własnym, zgromadzonym majątkiem. 

Innym sposobem, na który mogą zdecydować się małżonkowie, jest polubowne porozumienie, które zakłada, że dokonają oni odpowiednich podziałów między sobą.

Podział za porozumieniem stron jest tym najbardziej zalecanym, ponieważ nie naraża on rozwodników na dodatkowe koszty postępowania. 

 

Lokum Wyceny – podział majątku Warszawa

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć sprawdzoną pomoc w sprawie podziału majątku. Skontaktuj się z nami! Przeprowadzamy nie tylko wycenę nieruchomości i gruntów, ale także wycenę spadków oraz majątków. 

Wspieramy wiedzą oraz doświadczeniem kancelarie prawne, co świadczy o naszych wysokich kwalifikacjach. Biuro Wycen Nieruchomości Lokum-Wyceny istnieje na rynku od 2007 roku, co pozwala nam dokonywać wyceny szybko i sprawnie, prowadząc do zadowolenia klienta!

 

Dodaj komentarz