Wycena gruntów

Naszą domeną są wyceny „rzeczy niemożliwych”

Skontaktuj się
z naszym ekspertem

Masz pytanie lub problem z wyceną nieruchomości? Pozostaw dane kontaktowe a nasi eksperci wyjaśnią i pomogą w jego rozwiązaniu.

Wycena gruntów - korzyści

W internecie dostępne są różnego rodzaju kalkulatory wycen. Mogą one dać ogólny pogląd na kwestię ceny gruntu. Jednak nie uwzględniają one wielu elementów, które wpływają na ostateczną cenę. Takie wyliczenie nie ma mocy prawnej.

Wyceny gruntu dokonuje się często jako wyceny bankowej, przy zakupie lub sprzedaży, w celu obliczenia opłaty planistycznej, w trakcie postępowań spadkowych, czy w celu ustalenia wysokości odszkodowania przed wywłaszczeniem np. przy przejęciu gruntów pod budowę dróg, przy ustaleniu odszkodowań, przy służebnościach przesyłu.

Rzetelnej wyceny gruntu może dokonać tylko rzeczoznawca. Zdaję sobie sprawę, że liczy się przede wszystkim termin i rzetelność jej wykonania. Dlatego działam szybko i sprawnie.

Wycena gruntów - Warszawa i okolice

Na wycenę gruntów składa się wiele czynników. Wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku pozwalają mi jasno je określić i ustalić te najważniejsze. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, znajomości rynku oraz na bieżąco aktualizowanej bazie cen transakcyjnych jestem w stanie szybko dokonać prawidłowej wyceny gruntów w Warszawie.

Wycena gruntów poza stolicą wymaga przeprowadzenia szeregu działań i wykonania dogłębnego badania rynku danego rejonu. Dlatego jej przeprowadzenie wymaga nieco więcej czasu, a cena ustalana jest indywidualnie.

Przygotowanie do wyceny gruntów — dokumenty

Dokumenty potrzebne do wyceny gruntów zależą od rodzaju i celu wyceny. Większość dokumentów nie musi zostać przedstawiona rzeczoznawcy, jednak ich udostępnienie do wyceny znacznie przyśpiesza proces jej wykonania i, oczywiście, obniża koszty dokonania wyceny.