Wycena magazynów

Naszą domeną są wyceny „rzeczy niemożliwych”

Skontaktuj się
z naszym ekspertem

Masz pytanie lub problem z wyceną nieruchomości? Pozostaw dane kontaktowe a nasi eksperci wyjaśnią i pomogą w jego rozwiązaniu.

Wycena magazynów - korzyści

Wycena magazynów jest uzależniona od wielu czynników. Ostatecznie przybiera postać operatu szacunkowego. Pozwala na ustalenie wartości rynkowej magazynu, co jest podstawą np. przy zaciąganiu kredytu lub do wyznaczenia ceny najmu lub kupna. Najpopularniejszą metodą wyceny magazynu jest podejście dochodowe metodą inwestycyjną. Warto pamiętać, że wycena obejmuje nie tylko wartość samego budynku, ale też wartość gruntu czy trwałego wyposażenia np. maszyn znajdujących się na hali.

Ta metoda wyceny opiera się przede wszystkim na ustaleniu wartości rynkowej danego magazynu. Dlatego aktualna wiedza o rynku jest tak istotna. Wycena wykonana w Lokum-Wyceny zostanie wykonana szybko i rzetelnie. Od lat dokonuję wycen biurowców klasy A, centrów logistycznych czy osiedli deweloperskich. Dodatkowo, wciąż poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach i kursach.

Wycena magazynów — Warszawa i okolice

Na wycenę magazynu składa się wiele czynników. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, współpracy z deweloperami, znajomości rynku oraz na bieżąco aktualizowanej bazie cen transakcyjnych, wycena magazynu w Warszawie zostanie wykonana rzetelnie i szybko.

Wycena magazynu poza stolicą wymaga przeprowadzenia szeregu działań i wykonania dogłębnego badania rynku danego rejonu. Dlatego jej przeprowadzenie wymaga więcej czasu, a cena ustalana jest indywidualnie.

Przygotowanie do wyceny magazynów — dokumenty

Dokumenty potrzebne do wyceny magazynu zależą od rodzaju i celu wyceny. Część dokumentów nie musi zostać przedstawiona rzeczoznawcy, jednak ich udostępnienie do wyceny znacznie przyśpiesza proces jej wykonania i obniża koszty dokonania wyceny.