Wycena lokali usługowych

Naszą domeną są wyceny „rzeczy niemożliwych”

Skontaktuj się
z naszym ekspertem

Masz pytanie lub problem z wyceną nieruchomości? Pozostaw dane kontaktowe a nasi eksperci wyjaśnią i pomogą w jego rozwiązaniu.

Wycena lokali usługowych - korzyści

Wycena lokali komercyjnych to wycena obiektów i gruntów przeznaczonych do działalności gospodarczej. Wycena ta jest uzależniona od wielu czynników. Ostatecznie przybiera postać operatu szacunkowego. Pozwala na ustalenie wartości rynkowej lokalu, co jest podstawą np. przy zaciąganiu kredytu lub do wyznaczenia ceny najmu lub kupna. Najpopularniejszą metodą wyceny lokalu komercyjnego jest podejście dochodowe metodą inwestycyjną. Warto pamiętać, że wycena obejmuje nie tylko wartość samego budynku, ale też wartość gruntu czy trwałego wyposażenia. Metoda zysków pozwala natomiast na oszacowanie dochodów z działalności prowadzonej na danego lokalu usługowego.

Te metody wyceny opierają się przede wszystkim na ustaleniu wartości rynkowej danego lokalu. Dlatego aktualna wiedza o rynku jest tak istotna. Wycena wykonana w Lokum-Wyceny zostanie wykonana szybko i rzetelnie. Od lat dokonuję wycen biurowców klasy A, centrów logistycznych czy osiedli deweloperskich. Dodatkowo, wciąż poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach i kursach.

Wycena lokali usługowych — Warszawa i okolice

Na wycenę lokalów usługowych składa się wiele czynników. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, współpracy z deweloperami, znajomości rynku oraz na bieżąco aktualizowanej bazie cen transakcyjnych, wycena lokalu w Warszawie zostanie wykonana rzetelnie i szybko.

Wycena magazynu poza stolicą wymaga przeprowadzenia szeregu działań i wykonania dogłębnego badania rynku danego rejonu. Dlatego jej przeprowadzenie wymaga więcej czasu, a cena ustalana jest indywidualnie.

Przygotowanie do wyceny lokali usługowych — dokumenty

Dokumenty potrzebne do wyceny lokalu zależą od rodzaju i celu wyceny. Część dokumentów nie musi zostać przedstawiona rzeczoznawcy, jednak ich udostępnienie do wyceny znacznie przyśpiesza proces jej wykonania i obniża koszty dokonania wyceny.